четвер, 27 жовтня 2016 р.

Когда учитель проводит урок, он пребывает в полной  уверенности, что объясняет математические формулы, физические формулы  или анализирует поступки литературных героев. На самом деле он не столько передает знания, сколько создает о себе впечатление.
Вот это впечатление и остается у ребенка на всю жизнь.
Владимир Спиваковский, автор системы эффективного образования "На умноженный результат".

середа, 5 жовтня 2016 р.

Шановні колеги! Дорогі школярі та їхні батьки!


Українська асоціація викладачів зарубіжної літератури (УАВЗЛ) спільно з Творчим об`єднанням «Соняшник» просять Вас підтримати щойно започатковану Міжнародну гру зі світової (української та зарубіжної) літератури «Sunflower» та заохотити учнів 1-11 класів до участі в ній.
Що конкретно дасть школярам участь у Міжнародній грі «Sunflower»?
З-поміж цілої низки обґрунтованих відповідей виділимо лише основні:
- Дозволить виявити і/або розвинути творчі здібності учнів.
- Сприятиме їхньому долученню до найвищих досягнень світової літератури й культури, загальнолюдських і національних духовних цінностей, вихованню естетичного смаку, високої читацької і загальної культури, словом, формуватиме Людей Культури, і, зокрема, робитиме їх конкурентноспроможнішими в наш час напруженого інтелектуального змагання як цілих народів, так і окремих індивідів.
- Допоможе відпрацювати навички роботи із тестовими формами контролю їхніх навчальних досягнень, що необхідно для успішного складання ЗНО з метою вступу до ВНЗ, особливо на бюджетну форму навчання.
- Дасть шанс швидше визначитися з майбутнім фахом і навіть знайти випускникам шкіл потенційних роботодавців, оскільки до проведення Міжнародної гри «Sunflower» на її різних етапах долучене широке коло найкращих авторитетних вітчизняних і зарубіжних фахівців: освітян, науковців, письменників, перекладачів, дипломатів, менеджерів та ін.

....Як казали древні китайці, «навіть шлях довжиною цілих 1000 лі починається з першого кроку». Тож вирушаймо разом – сміливих супроводжує успіх! А дорогу підкаже «Sunflower», котрий завжди тягнеться до Сонця Світової Літератури....

З глибокою повагою та сподіванням на плідну співпрацю, кафедра зарубіжної літератури.

 Сайт гри http://gra-sunflower.com.ua/

неділя, 2 жовтня 2016 р.

Рекомендуємо до перегляду: Катерина Ясько "Учителям тоже нужны учителя." http://www.idealist.media/index.php/video/katerina-yasko-uchitelyam-tozhe-nuzhnyi-uchitelya/

четвер, 23 червня 2016 р.

Плануємо роботу МО на 2016-2017 н.р.

Зміст роботи
Дата проведення
Хто виконує
Засідання № 1
1.
Ознайомлення з програмами. Обговорення змін, внесення пропозицій.
Вересень, жовтень
Симоненко О.А.- голова МО
2.
Розгляд підручників з світової літератури та російської мови.
Симоненко О.А.
3.
Підготовка до проведення відкритих уроків
а) Вибір і обговорення теми відкритого уроку;
б) відбір інноваційних технологій;
в) співпраця з вчителями християнської етики, музичного мистецтва у проведенні відкритих уроків
Вчителі світової літератури
4.
Обговорення питань, які розглядалися на районному МО
Симоненко О.А. -голова МО
Засідання № 2
1.
Вивчення і обговорення сучасної методичної літератури для вчителя
Листопад, грудень
Крамська Т.К.
2.
Проведення і обговорення відкритих уроків:
В.Гаршин – майстер новели (10А кл.)
Комедія Мольєра «Міщанин – шляхтич» (9Б кл.)
М.О.Булгаков і Київ (11 кл.)

Симоненко О.А.
Крамська Т.К.
Архип’юк Л.М.
3.
Підбір і обговорення питань, винесених на шкільну олімпіаду. Тестові завдання.
Симоненко О.А. -голова МО
4.
Проведення шкільної олімпіади з російської мови
вчителі російської мови
Засідання № 3
1.
Підготовка до проведення тижня світової літератури
Організація виставки малюнків до прочитаних творів з світової літератури
Конкурс декламаторів (вірш за вибором учня)
Засідання круглого столу «Знавці світової літератури»
Січень, лютий, березень

Симоненко О.А.
Крамська Т.К.
Архипۥюк Л.М.
2.
Планування проведення тижня світової літератури
Симоненко О.А.
3.
Нагородження активних учасників тижня світової літератури
Симоненко О.А., Архип’юк Л.М., Крамська Т.К.  
Засідання № 4
1.
Звіт голови МО про роботу протягом 2016-2017 навчального року
квітень, травень
Голова МО
2.
Планування роботи МО вчителів світової літератури та рос. мови на наступний навчальний рік
Вчителі рос. мови і світової літератури

Звіт про роботу методичного об’єднання вчителів російської мови та зарубіжної літератури за 2015/2016 навчальний рік

        Протягом цього навчального року вчителі російської мови та зарубіжної літератури працювали  творчо та плідно.
       На першому засіданні методичного об’єднання Архип’юк Л.М. ознайомила вчителів з новими програмами для учнів 7-их класів та було обговорено питання підручників, в яких можна прочитати твори, які були запропоновані для вивчення за новою  програмою. Архип’юк Л.М. звернула увагу вчителів на те, що, готуючись до уроків, не слід забувати про між предметні зв’язки та використовувати співпрацю в своїй педагогічній діяльності.
        28 жовтня 2015 року Архип’юк Л.М. приймала участь у обласних педагогічних читаннях при Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників на тему «Виховуватися в моральному кліматі пам’яті”.
        4 листопада 2015 року відбувся районний семінар вчителів зарубіжної літератури, на якому було заслухано виступ Архип’юк Л.М. на тему: «Використання нестандартних форм роботи з метою активізації розумової діяльності учнів».
        На другому засіданні обговорювалось актуальне питання «Сучасна науково-методична література для вчителя» (Симоненко О.А.), а також вчителі визначились з темами відкритих уроків; було розглянуто та підготовлено вчителями питання для шкільної олімпіади з російської мови серед учнів 9-11 класів.
       Учні брали активну участь у шкільній олімпіаді, переможцями стали: Ревенко Ольга, Хричова Вікторія, Клименко Анна (9-А клас, вчитель Симоненко О.А.); Брик Інна, Канюка Тетяна (10 клас, вчитель Крамська Т.К.); Малюкіна Оксана, Вільхова Анастасія (11 клас, вчитель Симоненко О.А.).
       1 грудня 2015 року відбулось засідання вчителів зарубіжної літератури спільно з творчо-обдарованими учнями школи, на якому було висловлено подяку учням за участь у шкільних, районних та обласних олімпіадах, а також нагороджено учнів Похвальними листами за участь у конкурсі малюнків, декламаторів та за власні вірші.
       19 грудня 2015 року учні школи брали участь у районній  олімпіаді з російської мови та російської літератури, переможцями стали: Ревенко О., Скапець А. (9 клас, вчитель Симоненко О.А.); Брик І. (10 клас, вчитель Крамська Т.К.); Малюкіна О. (11 клас, вчитель Симоненко О.А.).
       В обласній олімпіаді брали участь Ревенко О. та Брик І. (вчитель Симоненко О.А.та Крамська Т.К.)
       19 лютого 2016 року відбувся районний семінар учителів зарубіжної літератури, російської мови та музичного мистецтва на тему «Застовування проектних технологій в освітньому просторі». Активну участь у семінарі брали: вчителі Симоненко О.А. (6-А клас, російська мова «Іменник як частина мови) та Архип’юк Л.М. (7,10 класи зарубіжна література + музичне мистецтво, інтегрований проект «Мистецьке кафе «Пори року»).
      На обласному рівні своїм досвідом поділилася Архип’юк Л.М., представивши узагальнений досвід спільної роботи на тему «Мистецький інтегрований проект «Мистецьке кафе «Пори року» на інтернет-конференції з проблеми: («Інноваційні форми роботи вчителів предметів художньо-естетичного циклу», яка проводилась у квітні 2016 року Черкаським ОІПОПП.

     Хочеться, щоб і наступний навчальний рік був таким змістовним та плідним).

пʼятниця, 13 травня 2016 р.

Ділимося досвідом на обласному рівні

Черкаський ОІПОПП у квітні 2016 року провів Інтернет-конференцію з проблеми: «Інноваційні форми роботи вчителів предметів художньо-естетичного циклу».
Для обговорення пропонувалися наступні питання:
  1. Нестандартні форми та оригінальні методики проведення сучасних уроків образотворчого мистецтва в 1-7 класах, інтегрованого курсу «Мистецтво» 1-9 класах.
  2. Інноваційні підходи до проведення уроків художньої культури в загальноосвітніх навчальних закладах.
  3. З досвіду організації уроку образотворчого мистецтва (художньої культури) із застосуванням ресурсів мережі Інтернет.
  4. Інноваційні форми організації позаурочної діяльності та організація змістовного дозвілля дітей шкільного віку мистецького спрямування.
  5. Метод проектів як ефективна форма взаємодії між школярами і дорослими (учителем, митцем, народним майстром, батьками, мистецькими діячами…).

Камянський район представили вчителі нашої школи: учитель зарубіжної літератури Архип’юк Любов Миколаївна і учитель музичного мистецтва Мозгова Лариса Володимирівна. Вчителі представили узагальнений досвід спільної роботи на тему «Мистецький інтегрований проект «Мистецьке кафе «Пори року».
Подробиці та матеріали - на сайті Черкаський освітянський портал

пʼятниця, 19 лютого 2016 р.

Районний семінар учителів зарубіжної літератури, російської мови та музичного мистецтва на тему: «Застосування проектних технологій в освітньому просторі»

17 лютого  Кам‘янська загальноосвітня  школа І-ІІІ ступенів  №1  гостинно відкрила двері для учасників районного семінару  вчителів зарубіжної літератури, російської мови та музичного мистецтва на тему «Застосування проектних технологій в освітньому просторі».
З планом роботи семінару  познайомили методисти РМК  Юрченко Наталія Вікторівна та Галата Ірина Петрівна.


З повідомленням «Метод проектів: історичний та теоретичний аспекти» виступила вчитель зарубіжної літератури Михайлівської   загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, голова РМО Шевченко Марина Георгіївна.
Вчителі зарубіжної літератури та російської мови відвідали урок російської мови в 5 класі на тему «Іменник як частина мови», який провела Симоненко Ольга Анатоліївна. На уроці  вчителем було використано метод проектів. 


Далі  для  учасників семінару було презентовано  мистецький  інтегрований  проект  «Мистецьке кафе «Пори року», координаторами якого були учитель зарубіжної літератури Архип‘юк  Любов Миколаївна та  вчитель музичного мистецтва Мозгова Лариса Володимирівна.


На завершення було проведено  круглий стіл за чашкою кави, де всі присутні поділилися своїми думками. 

вівторок, 9 лютого 2016 р.

Обласна олімпіада

31 січня відбувся третій (обласний) тур олімпіади з російської мови та літератури.
Кам'янський район представляли учні нашої школи:
Ревенко Ольга (9-А вчитель Симоненко О.С)
Брик Інна        (10-В вчитель Крамська Т.К.)

неділя, 7 лютого 2016 р.

Готуємось до районного семінару

      У п'ятницю відбулося засідання творчої групи у складі талановитих учнів школи.                   Розглядалися такі питання:
1. Підбір віршів до музичного альбому П.І.Чайковського "Пори року".
2. Підготовка відеороликів до кожної пори року.
3.Обговорення і вибір пісень та танців.